Aranżacja kuchni – o czym należy pamiętać?

 

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. Nie ma w tym nic dziwnego, to tutaj powstają domowe posiłki, a jeżeli warunki przestrzenne pozwalają na to, jest także miejscem, w którym przy stole spotyka się cała rodzina. Należy jednak pamiętać, że kuchnia przedstawia szczególne wymogi w kwestii aranżacji. Na co zatem warto zwrócić uwagę wybierając meble kuchenne?

Ważna jest jakość

Meble kuchenne nie mają „łatwego życia”. Wysokie temperatury, wilgoć, para wodna, pryskający tłuszcz – to wszystko może przyczynić się do przyspieszonego zużycia szafek i blatów. Warto zatem skupić się na produktach wykonanych z solidnych materiałów, które w tych warunkach przetrwają przez długi czas.

Przestrzeń robocza

Bardzo ważnym aspektem aranżacji kuchni jest wyznaczenie przestrzeni roboczej. W tej kwestii warto skorzystać ze sprawdzonego wzorca: lodówka – zlew – kuchenka. Takie ustawienie jest niezwykle ergonomiczne i okazuje się bardzo intuicyjne. Pomiędzy poszczególnymi elementami powinny znaleźć się blaty robocze.

Wysokość szafek

Wysokość szafek stojących to czynnik, który w dużej mierze decyduje o komforcie pracy w kuchni. Standardowa wartość dla gotowych zestawów to ok. 90 cm. Jeżeli decydujesz się na meble na zamówienie, możesz bez problemu dostosować ten parametr do własnych potrzeb. Aby określić optymalną wysokość, zegnij rękę tworząc kąt prosty. Odliczając 20 cm w dół otrzymasz wysokość, która będzie idealna dla Twoich potrzeb.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *