Domowe sposoby walki z cellulitem

 

Cellulit to problem, który dotyczy bardzo wielu kobiet. Wbrew obiegowym opiniom, jego występowanie nie jest bezpośrednio powiązany z wiekiem – nieestetyczne bruzdy mogą pojawić się także u osób młodych. Czy poza zabiegami w gabinecie kosmetycznym istnieją sposoby, dzięki którym pomarańczowa skórka stanie się tylko wspomnieniem?

Z cellulitem można walczyć także naturalnymi sposobami, a co niezwykle istotne – osiągnięte w ten sposób rezultaty mogą wprawić w osłupienie. Likwidacja pomarańczowej skórki wymaga jednak sporego samozaparcia i wynikającej z tego regularności, warto o tym pamiętać.

Z cellulitem można wygrać

Aby można było mówić o skutecznym wygładzeniu skóry, wpierw należy pozbyć się z organizmu wszystkich szkodliwych substancji, które skutecznie blokują jego prawidłowe procesy. Kurację zaczynamy zatem od diety detoksykacyjnej. Pamiętaj, po jej zakończeniu musisz diametralnie zmienić swoje nawyki żywieniowe, nastawiając się wyłącznie na zdrowe i naturalne produkty.

Kolejna rzecz to nawodnienie organizmu. Nie wygrasz z cellulitem, jeżeli Twoja skóra nie będzie w perfekcyjnej kondycji. Minimalna dzienna dawka to 1,5 litra.

Aby wygładzić skórę, musisz pobudzić do pracy układ limfatyczny. W tym celu wykonuj masaż całego ciała (przy użyciu miękkiej szczoteczki), szczególną uwagę poświęcając udom i pośladkom.

Kolejna rzecz to regularny ruch. Po prostu zamień siedzący tryb życia na sportowy. Zapisz się na zajęcia fitness, wciągnij się w jogging, a efekty pojawią się szybciej, niż myślisz.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *