Iglaki, które warto mieć w swoim ogrodzie

Iglaki to niezwykle popularne rośliny. Bardzo chętnie sadzimy je w swoich ogrodach. Najczęściej stawiamy na popularne tuje, które szybko rosną, tworząc piękne szpalery. Tymczasem wybór roślin iglastych jest o wiele większy. Poniżej przedstawiamy te, które z pewnością zasługują na uwagę.

Modrzew japoński Blue Dwarf

To roślina idealna wręcz do niewielkich ogrodów. Charakteryzuje się bowiem karłowatym wzrostem. Sezonowo jej igły mają niebieskie zabarwienie, przez co niewątpliwie stanowi prawdziwą ozdobę każdego ogrodu.

Świerk kłujący Glauca

To piękne drzewo, które dorasta maksymalnie do dwudziesty metrów wysokości. W ciągu roku przyrasta na około dwadzieścia pięć centymetrów. Jest to więc świerk rosnący dość szybko. Jego największą ozdobą są sztywne igły w kolorze srebrno – niebieskim.

Sosna bośniacka

To iglak idealny do kompozycji ogrodowych. Osiąga maksymalnie wysokość sześciu metrów. Jego uprawa nie nastręcza żadnych trudności. Poradzą sobie z nią więc również mało doświadczeni właściciele ogrodów. Jego atutem jest bardzo zwarty pokrój.

krzakŚwierk biały Laurin

To bardzo niski iglak, który charakteryzuje się stożkowatym pokrojem. Igły mają intensywnie zielony kolor, co uważane jest za jedną z większych zalet tej rośliny. W ciągu roku przyrasta maksymalnie o około pięćdziesiąt centymetrów. Jest to więc roślina wolno rosnąca. Poleca się ją między innymi do ogrodów skalnych, w których iglaki są niezastąpione.

Cyprysik groszkowy Sungold

To niska roślina charakteryzująca się bardzo ciekawymi pędami. Mają seledynowo – żółty kolor. Cyprysik ten ma zwarty pokrój. Jego pędy są sznurkowate. Przewisają i są naprawdę długie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *