Turystyka medyczna w Polsce

Pewnie wielu naszych rodaków będzie zaskoczonych, gdy dowiedzą się, że do naszego kraju z całego świata przyjeżdżają ludzie, by się leczyć. To rzeczywiście ciekawe stwierdzenie. Statystki mówią jednak same o sobie i jak widać oczywiście z roku na rok rośnie liczba osób, które przyjeżdżają do Polski by korzystać z usług medycznych. Okazuje się więc, że Polska staje się takim krajem, gdzie turystyka medyczna rozwija się bardzo prężnie.

Dlaczego tak się dzieje?

szpitalTurystyka medyczna to w krótkich słowach pojęcie określające wyjazdy do innego kraju, w celu skorzystania ze specjalistycznej pomocy medycznej. Jak się okazuje w naszym kraju tych turystów jest bardzo wiele. Przyciągać może ich bądź to niska cena, bądź też jakość usług w zależności od kraju z jakiego pochodzą. Jeśli chodzi o turystów z USA i Zachodniej Europy przede wszystkim trzeba powiedzieć, że to sytuacja, w której ludzie szukają usług w niższych cenach. Okazuje się, że może to być różnica cenowa nawet na poziomie 80%, a jednocześnie jakość jest zachowana. Dodatkowo na rozwój turystyki medycznej wpływa także możliwość podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Jeśli chodzi o turystykę medyczną, która polega na szukaniu lepszych usług będzie to przede wszystkim dotyczyło klientów, którzy pochodzą z Ukrainy i Rosji. Posiadając środki finansowe są w stanie zapłacić za usługi medyczne więcej niż w swoim kraju, a Polsce mogą liczyć na wyższą jakość wszystkich usług.

Jakie rodzaje zabiegów są modne?

Jeszcze większym zaskoczeniem może być to, że największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi stomatologiczne w naszym kraju. Z nich korzysta najwięcej turystów medycznych. Oprócz tego również medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Jak się okazuje z tego zakresu usług korzysta coraz więcej osób. Dodatkowo także chirurgia, kardiologia czy zabiegi związane z leczeniem oczu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *