Jak funkcjonalnie urządzić małe mieszkanie?

W małych mieszkaniach najważniejsze jest dobre wykorzystanie przestrzeni. W małych wnętrzach sprawdzą się wielofunkcyjne meble i sprytne triki, które pozwolą zagospodarować nawet okienną wnękę.

Składane meble wielofunkcyjne

Meble, które mają więcej niż tylko jedną funkcję w małych mieszkaniach są na wagę złota. Zamiast tradycyjne sofy, która zajmuje dużo miejsca lepiej wybierz łóżko z szufladami. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca do przechowywania. Dobrze sprawdzą się także składane meble. Składany, lekki stolik, który ustawisz przy ścianie nie tylko zajmie mało miejsca, ale spełni także kilka funkcji. Jeśli go rozłożysz, zamieni się wygodny stół, przy którym zjesz obiad. Sprawdzi się także w roli toaletki lub biurka. Dobierz do niego lekkie, składane krzesła, które możesz przechować ustawiając je jedno na drugim. Stolik z opuszczanym blatem sprawdzi się również w kuchni. Zjesz przy nim nie tylko śniadanie, ale także popracujesz z laptopem. Wybieraj łatwe do przesuwania meble na kółkach.

urządzenie małego mieszkania

Zagospodaruj całe ściany

Wybieraj meble na całą szerokość i wysokość ścian – dzięki temu oszczędzisz miejsce na podłodze. Pamiętaj o wnęce wokół okna. Zagospodaruj zarówno miejsce po jego bokach, jak i nad nim. Przestrzeń wokół okna możesz zamienić w domową biblioteczkę. Zamontowane wokół okna półki pomieszczą sporo książek lub płyt. W kuchni zdecyduj się na szafki sięgające pod sufit.

Niskie ścianki działowe

To rozwiązanie sprawdzi się w jednopokojowym mieszkaniu, który musi spełnić trzy funkcje: salonu, sypialni i kuchni. Dzięki niskim ściankom działowym wydzielisz oddzielne strefy i uporządkujesz pokój

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *